+86-373-3020116
50 tons batteridriven järnvägsvagn
video
50 tons batteridriven järnvägsvagn

50 tons batteridriven järnvägsvagn

50 Ton batteridriven rälsvagn Batteridriven järnvägsvagn är en stång platt bil som drivs av ett batteri. Batteriet är installerat inuti den platta bilen, och strömförsörjningen ger ström till likströmsdriftmotorn genom det elektriska styrsystemet för att styra start, stopp, framåt, bakåt och ...
Skicka förfrågan
Product Details of50 tons batteridriven järnvägsvagn

50 tons batteridriven järnvägsvagn

Batteridriven järnvägsvagn är en rälsplatta bil som drivs av ett batteri. Batteriet är installerat inuti den platta bilen, och strömförsörjningen ger ström till LIKSTRÖMSdriftmotorn genom det elektriska styrsystemet för att styra start-, stopp-, framåt-, back- och hastighetsregleringen av den platta bilen.

Denna serie av platta bilar kan användas på S-formade skenor, böjda skenor, brandfarliga och explosiva och färjetillfällen; hydrauliska eller mekaniska lyftsystem får installeras på plattformen för de platta bilarna, vilket kan realisera automatisk fjärrkontroll.

Denna serie av elektriska platta bilar antar en lådbalkstruktur, som har stark bärförmåga, ingen deformation, stabil start, stort startmoment, liten inverkan på reduceraren, låg spänning och lång livslängd. Obegränsad löpsträcka, låga krav på spårläggning etc.




modellBXC-2t (på 2)BXC-20t (på 20)BXC-50t (på 50)BXC-100t (på 100)BXC-150t (på 150)
Nominell belastning(t)22050100150
Bordsstorlek(mm)Längd(L)200040005500650010000
Bredd(W)15002200250028003000
Heigth(H)4505506509001200
Hjulbas(mm)12002800420049007000
Innerspår (mm)12001435143520002000
Hjuldiameter(mm)270350500600600
Hjul mängd44448
Markfrigång(mm)5050507575
Löphastighet(min)0-250-200-200-200-18
Motorkraft(kw)12.251015
Batterikapacitet180180330440600
Batterispänning2448487272
Körtid vid full belastning4.3243.33.22.9
Löpsträcka för en laddning(Km)6.54.843.83.2
Max hjullast(KN)14.477.7174343.8265.2
Referensvikt(t)2.85.9814.626.8
Rekommenderad järnvägsmodellP15 (på andra)P24 (på andra)P43 (på andra)QU100 (på 100)QU100 (på 100)


50 Ton Battery Powered Rail Cart

50 Ton Battery Powered Rail Cart Price


tillämpning

50 Ton Battery Powered Rail Cart In China

Populära Taggar: 50 ton batteridriven järnvägsvagn, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, anpassad, tillverkad i Kina, Explosion Proof Transfer Cart, Motoriserat batteritur, Järnvägsgäst, Järnvägsvagnsöverföringsvagn, Överföra vagnen på spåret, Workshop Rail Electric hantering av platt vagn

Skicka förfrågan

(0/10)

clearall