+86-373-3020116
Batteridriven överföringsvagn på skenor

Batteridriven överföringsvagn på skenor

Batteridriven överföringsvagn på skenor Överföringsvagnarna på skenor (endast rak linje) tillverkas i kapaciteter från 1 ton. upp till 300 ton. Dess strömförsörjning produceras av batteriet och rörelsen görs med järnväg. Rail Cart parameter:
Skicka förfrågan
Product Details ofBatteridriven överföringsvagn på skenor

Batteridriven överföringsvagn på skenor


Överföringsvagnarna på skenor (endast rak linje) tillverkas i kapaciteter från 1 ton. upp till 300 ton. Dess strömförsörjning produceras av batteriet och rörelsen görs med järnväg.




Järnväg Vagn parameter:

ModellBXC-2TBXC-10TBXC-20TBXC-30TBXC-50TBXC-63TBXC-150T
Nominell belastning (T)21020305063150
Bordsstorleklängd (L)20003600400045005500560010000
Bredd (W)1500200022002200250025003000
Höjd (H)4505005506006507001200
Hjulbas (mm)1200260028003200420043007000
Hjuldiameter (mm)Φ270Φ300Φ350Φ400Φ500Φ600Φ600
Markfrigång (mm)50505050507575
Motoreffekt (Kw)11.62.23.556.315
Batterikapacitet (Ah)180160180250330400600
Batterispänning (V)24484848484872
Körtid vid full belastning4.324.843.53.332.9
Löpsträcka för en laddning (Km)6.57.24.84.243.63.2
Max hjulbelastning (KN)14.442.677.7110.4174221.4265.2


product

 TRANSFER CART SOLUYION

Populära Taggar: batteridriven överföringsvagn på skenor, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, anpassad, tillverkad i Kina, 15 ton kranöverföringsvagn, Elektrisk järnvägsöverföringsvagn, Fordon, Skena platt överföringsvagn, Järnvägsmaterial elektrisk överföring platt bogie, Överföring av järnvägstyp

Du kanske också gillar

Skicka förfrågan

(0/10)

clearall