+86-373-3020116
Heavy Duty Rail Slev Transfer Car
video
Heavy Duty Rail Slev Transfer Car

Heavy Duty Rail Slev Transfer Car

vår skänköverföringsvagn kan hantera olika ståltillverkningsprocesser och miljöer.
Skicka förfrågan
Product Details ofHeavy Duty Rail Slev Transfer Car

Heavy Duty Rail Slev Transfer Car


Letar du efter en kraftig skänköverföringsvagn som kan transportera olika typer av skänkar, stål och slagg? Vår skänkvagn är precis vad du behöver! Med anpassade storlekar och modeller kan vår skänköverföringsvagn hantera olika ståltillverkningsprocesser och miljöer.

ladle car67

Oavsett om du behöver transportera varma eller kalla skänkar, flytande stål eller slagg, kan vår skänkvagn göra jobbet effektivt och säkert. Våra vagnar är byggda med högkvalitativa material och designade för att möta dina specifika krav, vilket säkerställer maximal produktivitet och prestanda.


Vi förstår vikten av pålitlig och hållbar utrustning inom stålindustrin, varför vi är stolta över våra skänköverföringsvagnar. Våra vagnar har prövats och testats i många ståltillverkningsanläggningar, vilket ger exceptionella resultat och kundnöjdhet.



Järnväg Vagn parameter:

ModellBXC-2TBXC-10TBXC-20TBXC-30TBXC-50TBXC-63TBXC-150T
Nominell belastning (T)21020305063150
Bordsstorleklängd (L)20003600400045005500560010000
Bredd (W)1500200022002200250025003000
Höjd (H)4505005506006507001200
Hjulbas (mm)1200260028003200420043007000
Hjuldiameter (mm)Φ270Φ300Φ350Φ400Φ500Φ600Φ600
Markfrigång (mm)50505050507575
Motoreffekt (Kw)11.62.23.556.315
Batterikapacitet (Ah)180160180250330400600
Batterispänning (V)24484848484872
Körtid vid full belastning4.324.843.53.332.9
Löpsträcka för en laddning (Km)6.57.24.84.243.63.2
Max hjulbelastning (KN)14.442.677.7110.4174221.4265.2


product

 TRANSFER CART SOLUYION

Populära Taggar: heavy duty rälsskänk överföringsbil, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, anpassad, tillverkad i Kina, Ledare Rail Powered Transport, Lågtrycks järnvägsöverföringsvagn, Lågtrycks järnvägsvagn, Lågspänningsskenöverföringsvagn, Special Transfer Cart på Rail, Överföring av järnvägskort

Du kanske också gillar

Skicka förfrågan

(0/10)

clearall