+86-373-3020116
Transportvagn På Hjul
video
Transportvagn På Hjul

Transportvagn På Hjul

Användning: Transport av tunga material
Användning: Stålindustri, fabrik, lager, hamn
Märke: Perfekt
Lastkapacitet: 1-300 ton
Specialfunktion: Anti-explosion, värme-beständig, lyftande
Kontrollläge: Hängande/Fjärrkontroll/PLC-kontroll
Strömläge: Batteri-/kabeldriven/skendriven....
Färg: Anpassad
Varumärke: PERFEKT
Transportpaket: Hela vagnen kommer att packas av Tarp.
Specifikation: Anpassad
Skicka förfrågan
Product Details ofTransportvagn På Hjul

The battery of the electric flat car is safe and secure. After some equipment has been used for a period of time, some batteries will become hot. Don't be afraid when encountering these situations. Let me introduce you to several common situations and their solutions.

Varför blir den spårlösa platta elbilen varm när den används?

1. Den elektriska platta bilens lager är skadat: byt ut lagret på den elektriska platta bilen.

2. Arbetssystemet är inte föreskrivet: när du använder det ska det fungera i strikt överensstämmelse med arbetssystemet för den elektriska platta bilen.

3. Överbelastningsanvändning: Överbelastning gör att den platta elbilen värms upp, och långvarig överbelastning kommer att bränna den platta elbilen. Den platta bilens last måste ligga inom det angivna lastintervallet.

När den spårlösa elektriska platta bilen används bör den platta bilens lager kontrolleras regelbundet. Arbeta i enlighet med bilens arbetssystem, försök att inte överbelasta och använd den elektriska platta bilen i mellanområdet, du kan bättre minska skadorna på den platta bilen.

trackless trolley2Specifikationer och modeller för transferfordon:

ModellBWP-2TBWP-10TBWP-20TBWP-30TBWP-50TBWP-63TBWP-150T
Nominell belastning (T)21020305063150
Bordsstorleklängd (L)20003600400045005500560010000
Bredd (W)1500200022002200250025003000
Höjd (H)4505005506006507001200
Hjulbas (mm)1200260028003200420043007000
Hjuldiameter (mm)Φ270Φ300Φ350Φ400Φ500Φ600Φ600
Markfrigång (mm)50505050507575
Motoreffekt (Kw)11.62.23.556.315
Batterikapacitet (Ah)180160180250330400600
Batterispänning (V)24484848484872
Körtid vid full belastning4.324.843.53.332.9
Löpsträcka för en laddning (Km)6.57.24.84.243.63.2
Max hjulbelastning (KN)14.442.677.7110.4174221.4265.2


Populära Taggar: transportvagn på hjul, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, anpassad, tillverkad i Kina, Die transportvagn, Tung elektrisk plattformsvagn, Stor mögelöverföring platt bil, Mögel- och mathanteringsutrustning, Mögeltransportbogie, Liten materialöverföringsvagn

Skicka förfrågan

(0/10)

clearall