+86-373-3020116
Motoriserad materialöverföringsvagn
video
Motoriserad materialöverföringsvagn

Motoriserad materialöverföringsvagn

Den motoriserade materialöverföringsvagnen används för att överföra material från ett område till ett annat. Enligt kundens krav sträcker sig lastkapaciteten för motoriserad materialöverföringsvagn från 1 ton till 500 ton. Tekniska parametrar BXC-serien elektriska överföringsvagnar är ...
Skicka förfrågan
Product Details ofMotoriserad materialöverföringsvagn

Den motoriserade materialöverföringsvagnen används för att överföra material från ett område till ett annat. Enligt kundens krav sträcker sig lastkapaciteten för motoriserad materialöverföringsvagn från 1 ton till 500 ton.


Tekniska parametrar

ModellBXC-2tBXC-20tBXC-50tBXC-100tBXC-150t
Nominell belastning (t)22050100150
Bordstorlek (mm)Längd (L)200040005500650010000
Bredd (W)15002200250028003000
Heigth (H)4505506509001200
Hjulbas (mm)12002800420049007000
Räls Inre mätare (mm)12001435143520002000
Hjuldiameter (mm)270350500600600
Hjulmängd44448
Markfrigång (mm)5050507575
Körhastighet (min)0-250-200-200-200-18
Motoreffekt (kw)12.251015
Batterikapacitet180180330440600
Batterivolt2448487272
Driftstid vid full belastning4.3243.33.22.9
Körsträcka för en laddning (km)6.54.843.83.2
Max hjullast (KN)14.477.7174343.8265.2
Referensvikt (t)2.85.9814.626.8
Rekommenderad järnvägsmodellP15P24P43QU100QU100


Hot selling motorized Dies transfer trolley Running on Rail Tracks for steel mill

BXC-seriens elektriska överföringsvagnar drivs av batterier. Batteriet är installerat i bilen. BXC-seriens mobila överföringsvagn kan köras mellan två vertikala skenor, och vagnen kan också köras på L-formade skenor, S-formade skenor eller böjda skenor.


Hot selling motorized Dies transfer trolley Running on Rail Tracks for steel mill


Vår tjänst

Vårt löfte: Säkerhetsfaktorn för järnvägens elektriska överföringsvagn är inte mindre än 120%.

Designa fritt hjälpmedel eller grundläggande ritningar, tillhandahålla tekniska tjänster och ritningar och material.

Ge kunderna 16-timmars ingenjörstjänst och 24-timmars Internet-tjänst.

Om vår elektriska överföringsvagn inte fungerar normalt under garantiperioden kan vi ge dig teknisk support eller byte av relaterade delar inom 24 timmar.

Lös kvalitetsproblem inom 24 timmar, med en seriös attityd från början till slut. Var uppmärksam på rykte och behåll företagets' s image.

Populära Taggar: motoriserad materialöverföringsvagn, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, anpassad, tillverkad i Kina, Fordon, Motoriserad överföringsvagn på järnväg, Järnvägsmonterad elektrisk överföringsbil, Railway Battery Transfer Wagon, Platta järnvägsöverföringsfordon, Transportstålvagn

Skicka förfrågan

(0/10)

clearall